1ST Choise "Perormance/reproduction" Tasakaalustatud toit aktiivsele koerale 20 kg

64.00 

Laost otsas

Performance/Reproduction toit kanalihaga on soovitatav anda koertele alates 1-aastasta ja vanematele

Kirjeldus

Performance/Reproduction toitu on sobib anda 1-aastastele ja vanematele:

  • füüsilist vastupidavust ja suutlikkust nõudvaid sooritusi tegevatele koertele (töö-, sport-, jahi-, kelgukoerad) või muidu aktiivse eluviisiga koertele igapäevase toiduna
  • nõrgestunud tervisega koertele taastumiseks operatsioonist, traumast vm;
  • koertele, kelle söögiisu on langenud;
  • näitusekoertele näituste ajal.

 

Miks anda täiskasvanud koertele Performance / Reproduction toitu?

Sellepärast, et see sisaldab:

  • Hea tervise jaoks olulisi täisväärtuslikke ja kergesti seeditavaid valkusid, mis sisalduvad kanalihas ning munades
  • Energiat üle 4600 kcal/kg, et koeral oleks optimaalne sooritusvõime ja hea reproduktiivtervis ning viljakus. Peamine energiaallikas on kanarasv, mille säilitamiseks kasutatakse loodusliku päritoluga E-vitamiinide segu. Toidule on lisatud ka letsitiini – fosfolipiidi, mis on kergesti seeditav ja organismi poolt hästi omastatav rasvhape.
  • Optimaalses koguses kergesti seeditavaid mineraalaineid, et koeral oleks hea reproduktiivtervis ja viljakus ning optimaalne sooritusvõime.
  • Rikkalikult E-vitamiini, et koera immuunsüsteem oleks tugev.
  • Tääkliiliat, mis aitab vähendada väljaheidete ebameeldivat lõhna põhjustava ammoniaagi tekkimist.

 

Sooritusvõime / suutlikkus – töö-, sport-, jahi- ja kelgukoerad

 

Selleks, et koer oleks võimeline sooritama füüsilist suutlikkust ja vastupidavust nõudvaid spetsiifilisi ülesandeid, vajab ta piisaval hulgal energiat. Asjakohane toit aitab looma organismil koormusega toime tulla ja sooritustulemusi parandada.

 

Performance/Reproduction kuivtoitu on soovitatav anda ka näitusekoertele, kelle energiavajadus on näitustega kaasnevast närvilisusest tingituna normaalsest 1,5–1,8 korda suurem. Lisaks võib stress mõnel koeral vähendada söögiisu, mistõttu ta vajab väiksematest toidukogustest vajalike toitainete kättesaamiseks suurema valgu- ja energiasisaldusega toitu.

 

Taastumine

 

Teatud eluetappidel vajab looma organism rohkem valku, energiat, vitamiine ja mineraalaineid, suurendamata sealjuures päevast toidukogust. See vajadus on eriti suur, kui koer:

  • valmistub paaritumiseks, kindlustamaks normaalset ovulatsiooni ja viljastumist;
  • põeb anoreksiat;
  • on üle elanud raske operatsiooni;
  • taastub kaalukaotusest pärast imetamist;
  • on kaotanud söögiisu mõne ebameeldiva sündmuse tagajärjel, nagu näiteks trauma.

 

Performance/Reproduction kuivtoit on kergesti seeditav ja maitsev. Lisaks sisaldab see suurendatud hulgal valke, energiat, mineraalaineid ja vitamiine, mis on vajalikud looma organismi taastumise hõlbustamiseks. Toit soodustab seedimist, tõhustades erinevate toitainete imendumist organismi.

Valgud

Toidus kasutatakse koerale kergesti seeditavaid ja organismi poolt hästi omastatavaid valkusid. Peamised valguallikad on kanaliha ja munad, mis sisaldavad kõiki vajalikke asendamatuid aminohappeid, on kergesti seeditavad ning toetavad looma võimekust sooritada füüsilist suutlikkust nõudvaid ülesandeid.

 

Energia

Kanarasv ja letsitiin on kergesti seeditavad fosfolipiidid, mis annavad lisaenergiat eriti raske soorituse tarvis.

 

Vitamiinid ja mineraalained

Perfomance/Reproduction toit sisaldab optimaalsel määral vitamiine ja mikroelemente tagamaks organismile nende kergesti seeduvate toitainete optimaalne kättesaadavus. Eriti vajalikud kaasfaktorid maksa funktsioneerimise ja organismi energiakasutuse seisukohast on tsink, vask, mangaan ja seleen. Koera taastumisel osalevad samad mikroelemendid ka kudede taastamisel ja albumiini sünteesimisel.

Tsink ja A-vitamiin

Tsink soodustab loote ellujäämist ning vallandab maksa A-vitamiini reservid, mis tõstavad koera seksuaalset aktiivsust, samuti seemnerakkude arvu ja liikuvust spermas.

 

Immuunsus

Koera tervise taastamiseks ja haigustele vastupanuvõime suurendamiseks on toitule lisatud spetsiaalseid koostisaineid. Lisaks stimuleerivad immuunsüsteemi efektiivselt vitamiinide toidulisandid, nagu A-, D- ja E-vitamiinid.

 

 Terved liigesed

Toidule lisatavad glükoosamiin ja kondroitiin aitavad hoida liigesed tervetena, mis on füüsiliselt koormavaid sooritusi tegevatele koertele väga oluline.

 

Energia

L-karnitiin ja päevalilleõliekstrakst (CLA – konjugeeritud linoolhape) toetavad energia vabanemist ja rasvavaba lihasmassi kasvamist, mis on soodne nii töö- ja sport- kui ka näitusekoertele.

Lisainfo

Kaal 20 kg
Mõõtmed 60 × 36 × 38 cm
KOOSTIS

Kuivatatud kanaliha (38%), kaeratangud, kanarasv, odrakruubid, veetustatud terved munad, purustatud riis, peedilõigud, veetustatud kultuurpärm, letsitiin, kanamaksa hüdrolüsaat, kaaliumkloriid, sool, koliinkloriid, kaltsiumkarbonaat, kaltsiumpropionaat, glükoosamiinsulfaat, raudsulfaat, kondroitiinsulfaat, tsinkoksiid, L-karnitiin, päevalilleõliekstrakt, DL-α-tokoferüülatsetaat (E-vitamiin), tääkliiliaekstrakt, naatriumseleniit, tiamiinmononitraat, vasksulfaat, kaltsiumjodaat, pürodoksiinhüdrokloriid, mangaanoksiid, nikotiinhape, D-kaltsiumpantotenaat, retinüülatsetaat (A-vitamiin), kolekaltsiferool (D3-vitamiini allikas), foolhape, riboflaviin, biotiin, B12-vitamiini toidulisand, koobaltkarbonaat.