PetFood müügisalong asub nüüd Rägavere tee 35a, Rakveres

ADAPTIL DIFUUSOR + TÄITEPUDEL 48 ML

35.50 

Laost otsas

ADAPTIL stardikomplekt rahustava toimega sprei koertele.

Lakteerivad emased koerad toodavad loomulikul viisil rahustavat feromooni. See tekitab kutsikates kindlus-ja turvatunde, puutudes kokku tundmatu keskkonna ning uute kogemustega. Uuringud on tõestanud, et koera rahustava feromooni sünteetiline analoog (D.A.P.®) annab kindlus- ja turvatunde nii kutsikatele kui ka igas vanuses koertele.

 

ADAPTILTM sisaldab D.A.P.®-i ja seetõttu soovitatakse seda nii kutsikate kui ka täiskasvanud koerte stressikäitumise vältimiseks ning vähendamiseks. Samuti on tõestatud, et ADAPTILTM muudab kutsikad ja täiskasvanud koerad vastuvõtlikumaks käitumisteraapiale ning treenimisele.

ADAPTILTM-i efektiivsust on näidatud paljudes uuringutes, mis on avaldatud arvestatavates teaduslikes ajakirjades ja mida on esitletud rahvusvahelistel konverentsidel (kuni 2011. aastani kaubamärgi D.A.P.® all). Koerte stress Kohandumine uue keskkonnaga ja või toimetulek ajutiste probleemsete olukordadega tekitab enamikule koertele stressi. Mõnedel koertel võivad kerged hirmud ja närvilisushood areneda foobiateks või stressiga seotud seisunditeks. Erilist tähelepanu tuleb sotsialiseerumisperioodil (3.-16. nädal) pöörata kutsikatele: halvad kogemused või kogemuste puudumine sellel ajal võib muuta tõenäolisemaks stressikäitumise tekkimise hilisemas elus (mürafoobiad, eraldatusega seotud häired jne…).

Kasutamine ADAPTILTM Difuusor sisaldab D.A.P.®-i ja pakub looduslikku ning mugavat võimalust koerte stressikäitumise raviks:  problemaatilistes olukordades ( üksi kodus olek, müra, ilutulestik, äike) kombinatsioonis ADAPTILTM Diffuseri või ADAPTILTM Collariga parimate tulemuste saamiseks . Kohanemine uues keskkonnas ( adopteerimine, kolimine, uus pereliige või lemmikloom) ADAPTILTM-i saab kasutada ka loomaarsti või käitumisterapeudi juhiste kohaselt ja koos käitumisteraapiaga, et aidata kaasa selliste kliiniliste käitumisprobleemide lahendamisele nagu eraldusärevus, mürafoobia jne.

ADAPTILTM Diffuuserit ei soovitata kasutada hüperaktiivsuse või agressiooni korral.

Kasutamisjuhend 1. Eemaldage täitepudelilt kork. 2. Keerake difuusor täitepudeli peale. 3. Ühendage difuusor elektrikontakti ja lülitage üheks kuuks sisse. Ühest täitepudelist jätkub umbes neljaks nädalaks. Samas mõjutavad õhu liikumine, asukoht jne, kui kiiresti difusioon toimub ja seda tuleb lihtsalt nõuandena arvesse võtta. Soovitatav on difuusorit kontrollida mõni päev enne täitepudeli väljavahetamist. Äratõmmatava kleebise leiate igalt ADAPTIL-i täitepudelilt. Selle kleebise saate kleepida kalendrisse või päevikusse, et meelde tuletada, millal on vaja ADAPTIL Difuusorit kontrollida. Kohandage kasutamise kestus hirmu olemusega/põhjusega ja lähtudes kombineeritud käitumisteraapia kestusest. Kui vajalikuks osutub muuta käitumist ja keskkonda, küsige nõu oma loomaarstilt.

Tooteteave Koostis Koeri rahustava feromooni analoog: 2% Abiained q.s. 100g ADAPTILTM Difuusor toime kestab 4 nädalat. Toimepiirkond 50 – 70m2. ADAPTILTM on ette nähtud spetsiaalselt koertele, see ei ole sedatiivne ja sel puudub toime inimestele või muudele loomadele.

ADAPTILTM-i võib kasutada koos traditsiooniliste ravimitega. ADAPTILTM ei ole veterinaarravim. Haigusnähtude esinemisel pöörduge oma veterinaararsti poole.

Hoida lastele kättesaamatus kohas. Ärge katke seadet kinni. Pinge peab vastama seadmel näidatule. Ärge asetage seadet mööbli alla ega uste taha. Sisselülitatud seadet ei tohi puudutada metallesemetega. Sisselülitatud seadet ei tohi puudutada märgade kätega. Kasutamise ajal ja vahetult pärast seda ärge puudutage seadet. Elektriseadet tohib kasutada ainult antud ADAPTIL difuusoriga. Teiste ainete kasutamine võib suurendada toote mürgisust või tuleohtlikkust. Seadme sisepinnad muutuvad toimeainete eraldumise soodustamiseks tuliseks.Toote kasutamise ajal ei tohi neid pindu puudutada. Toote sattumisel silma loputage silmi kohe veega ja pöörduge arsti poole. Vältige kokkupuudet nahaga. Kokkupuute korral peske nahka põhjalikult vee ja seebiga. Toote allaneelamisel pöörduge viivitamatult arsti poole ja näidake toote pakendit. Lugege läbi korduma kippuvad küsimused ja hoidke pakendi infoleht alles, et seda vajadusel uuesti lugeda.

Korduma kippuvad küsimused

Kas difuusorit tohib kasutada, kui põen astmat? Peale feromoonide sisaldab ADAPTIL parafiini tüüpi mineraalõli, mida kasutatakse ka teistes õhuvärskendusseadmetes. Kui te arvate, et olete selle suhtes tundlik või teil on esinenud sarnaste seadmete kasutamisel probleeme, soovitame enne seadme kasutamist pidada nõu oma perearstiga või kasutada selle asemel ADAPTIL Collarit või ADAPTIL Sprayd.

Miks ma ei tohi difuusorit asetada mööbli alla? Õliaurud (mis kannavad feromoone) tõusevad sooja õhu sambana seadme kohale. Kui õhu liikumine on takistatud (näiteks riiuli, laua, kapi vms all), võib õli kondenseeruda ja jätta nähtava pleki. See takistab feromoonide levikut ja võib vähendada toote tõhusust.

Kas ADAPTIL-i võib kasutada samas ruumis õhuvärskendajaga/lõhnastajaga? Õhuvärskendajad ja tugevad lõhnad võivad lemmikloomi häirida (või neile isegi stressi tekitada), sest loomad on lõhnade suhtes väga tundlikud. Seetõttu on enne ADAPTIL? Difuusori paigaldamist eluruumidesse soovitatav eemaldada mis tahes tugevad õhuvärskendajad, sest see võib piirata lemmikloomal feromoonide tuvastamist.

Kas ma pean difuusori ööseks välja lülitama? Ei, difuusor peab olema ööpäev läbi sisse lülitatud.

Miks vedelikutase difuusoris ei lange? ADAPTIL? Difuusoris toimub vedeliku difusioon väga aeglaselt. Seetõttu võib taseme muutuste märkamine esimesel kasutusnädalal olla keeruline. Vähesed muutused tekivad õhuliikumise tõttu. Veenduge, et taht ei ole katkenud (peab ulatuma vedeliku põhjast kuni kuumutatavat keraamilist plaati katva kihini). Veenduge, et seade on pidevalt sisse lülitatud (mõnikord juhitakse elektripistikut lambilülitiga). Lõpuks proovige seadet mõnes teises elektripistikus

Kas pean difuusori uuesti täitma, kuigi see ei ole täiesti tühi? Mõned seadmed töötavad seoses asukoha, õhu liikumise ja muude teguritega veidi üle 4 nädala, seega võib aega kuluda kauem kui 4 nädalat. Pidage meeles, et seade ei tühjene kunagi täielikult, sest viimased millimeetrid vedelikku ei puutu tahiga piisavalt kokku. Soovitame vahetada täitepudelit 4 nädala pärast.

Difuusorist tuleb kõrbelõhna, kas see on ohutu? Uued difuusorid võivad pärast esimest sisselülitamist 24 tunni jooksul eritada veidi lõhna nagu tolmune elektriradiaator. Väga tolmuses keskkonnas võivad difuusorid rohkem lõhnata. Veenduge, et kass või koer ei ole difuusorile urineerinud ja küttelemendil ei ole prahti. Kui seadet kasutatakse järjest pikema aja jooksul, soovitame selle iga 6 kuu või iga 6 täitmise järel välja vahetada.

Kui kaua ma pean ADAPTIL?-i kasutama? See sõltub ADAPTIL-i kasutamist tingivast probleemist ja selle ulatusest.  Samas kui teie koer osaleb käitumisteraapias, võivad loomaarst või käitumisspetsialist neid kohandada teie koera vajadustele.

Kui kaua kulub difuusoril ADAPTIL-i levitamiseks ruumis? Difuusori täieliku töövõime saavutamiseni kulub meie soovituste kohaselt mitu tundi (parimal juhul 24 tundi). See võimaldab tahil täielikult läbi imbuda ja ADAPTIL-i vabastada. Samas võib selliste stressirohkete sündmuste eel difuusori juba mitu päeva enne sündmuse toimumist seinakontakti ühendada.

Kui kaua kulub aega, enne kui ma näen ADAPTIL Difuusori toimet oma koerale? ADAPTIL Difuusor saavutab täieliku töövõime 24 tunni jooksul pärast seinakontakti ühendamist. Toime koerale sõltub ADAPTIL-i kasutamist tingiva probleemi iseloomust, ulatusest ja kestusest. Mõnedel koertel ja/või mõnedel näidustustel ilmnevad paranemisnähud vähem kui nädalaga, samas kui mõned vajavad nähtava paranemise jaoks ühte kuud. Igal juhul soovitame ADAPTIL-i pidevat kasutamist jätkata vähemalt ühe kuu jooksul, enne kui hindate selle toimet. Kokkuvõttes sõltub toime ka feromoonide samaaegse kasutamisega rakendatud keskkondlikest ja käitumuslikest muutustest ning õigete ootuste seadmisest lemmiklooma omanikule.

Milliste käitumisprobleemide puhul ei ole ADAPTIL-ist abi? Kui käitumine ei ole seotud stressiga (üleerutusest tingitud agressioon, hügieenikoolituse puudulikkus, üliaktiivsus või igavus), siis ADAPTIL ei toimi. Kas võin paigutada ADAPTIL Difuusori ruumi, kus asuvad puurilinnud? Kui puurilinnud taluvad vahapõhiseid lõhnastamata küünlaid, siis ei peaks probleemi tekkima (difuusoris on vahapõhine parafiiniõli, mis sarnaneb küünla materjaliga ja see on lõhnatu). Samas, mõnedel lindudel on teadaolevalt tundlik hingamissüsteem, mistõttu soovitame difuusorit kasutada teises toas.

Olen oma eluruumi difuusori paigaldanud. Aga nüüd olen rase. Kas see on ohtlik? Kas ma peaksin selle kasutamise lõpetama? Võite difuusori kasutamist jätkata. Lähtudes meie toote koostisainete toksikoloogilistest andmetest, ei kujuta feromoonide sissehingamine eeldatavalt mingit erilist riski, kui seda kasutatakse soovituste kohaselt. Rasedate puhul tuleb rõhutada, et olemasolevad toksikoloogilised andmed laboriloomadel näitavad, et ADAPTIL Difuusori kasutamisega ei seostu ühtegi teratogeenset ega lootetoksilist toimet. Siiski on ettevaatuse tõttu soovitatav, et ADAPTIL Difuusorit ei paigaldataks halva õhuvahetusega ruumi, kus inimesed veedavad suurema osa oma ajast, eriti mitte magamistuppa.

Kas ma võin ADAPTIL Difuusorit kasutada koos kliimaseadmega? ADAPTIL Difuusorit saab kasutada kliimaseadmega eluruumides eeldusel, et difuusor paigaldatakse kaugemale kliimaseadmest, tuulutusavadest, jaheda õhu avadest või väljatõmbeventilaatorist.

Kas ma võin Feliway® -d ja ADAPTIL-i ühes eluruumis koos kasutada? Jah, sest igas tootes on niinimetatud liigispetsiifilised feromoonid. ADAPTIL toimib ainult koertele ja kasside näopiirkonna feromoon mõjub ainult kassidele.

Kas pikaajalisel kasutamisel tekib minu lemmikloomal toote suhtes resistentsus ja see lakkab tegelikult toimimast? Tavaliselt on pikaajalist ravi vajavate näidustuste korral kõige olulisem käitumisteraapia, mida teeb lemmiklooma omanik. Mõnikord võib loom hakata muudatusi aja jooksul eirama, põhjustades ravile allumatust. Kuigi see võib lemmikloomal põhjustada retsidiivi tekke, ei kujune loomal loomulikes tingimustes feromoonide tajumise suhtes harjumust.

Lisainfo

Mõõtmed 6 × 6 × 6 cm